Edukacja

Segment edukacyjny jest dla nas niezwykle istotnym elementem, do którego przykładamy szczególną uwagę. Na podstawie udowodnionych mechanizmów medycznego działania konopi przedstawimy możliwości terapeutyczne kannabinoidów, sposoby przyjmowania, dawkowanie. Dowiesz się czym jest układ endokannabinoidowy i jaka jest jego rola w procesach życiowych człowieka. Zdobędziesz wiedzę na temat poszczególnych substancji w konopiach, dzięki czemu będziesz w stanie indywidualnie dobrać terapię konopną odpowiednią dla swoich potrzeb.

Tworzymy bazę wiedzy konopnej na bieżąco śledząc przełomowe odkrycia naukowe. Pragniemy odmienić oblicze tej rośliny. Konopie to pełnowartościowe rośliny o wszechstronnym zastosowaniu nie tylko w medycynie, ale również w dziale przemysłu spożywczego, kosmetycznego, tekstylnego czy budowlanego.

Za swoje szerokie zastosowanie były docenione już 10 tysięcy lat temu, a pierwsze zapiski o medycznym wykorzystaniu pochodzą z Chin jeszcze na 3 tysiące lat przed Chrystusem. Były szeroko stosowane na całym świecie, o czym świadczą znaleziska archeologiczne na wszystkich kontynentach, na których może rosnąć kukurydza.

Dziś wiedza i wierzenia starożytnych oraz przedwojenne ludowe zapiski receptur leków na bazie konopi potwierdzane są naukowymi badaniami. Dzisiejsza medycyna żąda dowodów i wyjaśnień medycznego działania konopi na podstawie laboratoryjnych analiz i badań klinicznych. Szuka potwierdzenia czegoś, co jest oczywiste i od tysięcy lat znane człowiekowi. Z drugiej strony powinniśmy być wdzięczni, gdyż podczas takich badań zupełnie przypadkowo odkrywa się nowe substancje i nieznane dotąd prozdrowotne mechanizmy działania kannabinoidów.

Zintegrowanemu system wymiany informacji pomaga nam w jednym miejscu łączyć się jako pacjenci, lekarze i eksperci. Dzięki temu możemy wymieniać się doświadczeniem i spostrzeżeniami. Ułatwia to znacząco uzyskanie rzetelnej odpowiedzi na zadawane pytania. Konsultanci dopilnują, aby odpowiedzi były rzetelne, wyczerpujące i zaspokajały potrzeby wiedzy naszych interesantów.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Pamiętaj, Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Twój koszyk jest pusty.

Wróć do sklepu